Laman Web Rasmi
Kerajaan Negeri Sabah

Kabinet Negeri

Tab-tab utama

SPEAKER

Datuk Haji Kadzim Haji M. Yahya

AHLI-AHLI JEMAAH MENTERI

1

Datuk Seri Panglima Haji Hajiji bin Haji Noor

Ketua Menteri / Menteri Kewangan

2

Dato’ Sri Bung Moktar bin Radin

Timbalan Ketua Menteri l / Menteri Kerja Raya

3

Datuk Seri Panglima Dr. Jeffrey G. Kitingan

Timbalan Ketua Menteri ll / Menteri Pertanian dan Perikanan

4

Datuk Dr. Joachim Gunsalam

Timbalan Ketua Menteri lll / Menteri Pembangunan Perindustrian

5

Datuk Seri Panglima Haji Masidi Manjun

Menteri Kerajaan Tempatan dan Perumahan / Menteri Kewangan ll

6

Datuk Jahid Jahim @ Nordin

Menteri Pembangunan Luar Bandar

7

Datuk Haji Mohd Arifin bin Haji Mohd Arif

Menteri Tugas-Tugas Khas

8

Datuk Jafry Bin Ariffin

Menteri Pelancongan, Kebudayaan dan Alam Sekitar

9

Tuan Haji Shahelmey bin Yahya

Menteri Pembangunan Masyarakat dan Kesejahteraan Rakyat

10

Datuk Haji Yakubah Khan

Menteri Sains, Teknologi dan Inovasi

11

Datuk Ellron Angin

Menteri Belia dan Sukan

PEMBANTU-PEMBANTU MENTERI

1

Pembantu Menteri kepada Ketua Menteri

  1. Datuk Abidin bin Madingkir
  2. Datuk Wetrom bin Bahanda
2

Pembantu Menteri Kewangan

  1. Datuk Haji Nizam bin Datuk Abu Bakar Titingan
  2. Tuan Jasnih bin Daya
3

Pembantu Menteri Kerja Raya

  1. Datuk Limus bin Jury
  2. Datuk Robert Tawik @ Nordin
4

Pembantu Menteri Pertanian dan Perikanan

  1. Datuk James bin Ratib
  2. Tuan Hendrus Anding
5

Pembantu Menteri Pembangunan Perindustrian

  1. Tuan Mohd Tamin @ Tamin bin Zainal
6

Pembantu Menteri Kerajaan Tempatan dan Perumahan dan Menteri Kewangan II

  1. Datuk Isnin bin Haji Aliasnih @ Liasnih
  2. Tuan Mohamad Hamsan bin Awang Supain
7

Pembantu Menteri Pembangunan Luar Bandar

  1. Tuan Samad bin Jambri @ Jamri
  2. Tuan Harun bin Durabi
8

Pembantu Menteri Pelancongan, Kebudayaan dan Alam Sekitar

  1. Datuk Joniston bin Lumai @ Bangkuai
9

Pembantu Menteri Pembangunan Masyarakat dan Kesejahteraan Rakyat

  1. Datuk Julita Mojungki
  2. Puan Flovia Ng
10

Pembantu Menteri Sains, Teknologi dan Inovasi

  1. Datuk Ruddy bin Awah
11

Pembantu Menteri Belia dan Sukan

  1. Tuan Andi Muhammad Suryady bin Bandy

AHLI DEWAN UNDANGAN NEGERI (DILANTIK)

1

Suhaimi Nasir

2

Raimie Unggi

3

Jaffari bin Walliam

4

Datuk Seri Panglima Yong Teck Lee

5

Datuk Amisah Yassin

6

Dr. Aliakbar bin Gulasan