Official Website Of The
Sabah State Government

Directory Details

Unit Perancang Ekonomi Negeri

Address [Location Map]

Jabatan Ketua Menteri Pusat Pentadbiran Negeri Sabah Tingkat 19 Dan 20, Blok A Jalan Teluk Likas, Tanjung Lipat; 88400 Kota Kinabalu Sabah
Fax: (088) 213795

Department Email

  • aduan.upen , (Departmental account)
  • Corporate Email for UPEN Sabah , (Departmental account)
  • State Project Information Systems (spins) , (Departmental account)
  • UPEN SPINS+ Administrator , (Departmental account)

Head And Senior Officers Of Department

  • GWENDOLEN VU, Pengarah
  • AZMI SALIM @ NICHOLAS LIM, Timbalan Pengarah Sektoral
  • SHAMSIAH HJ JIRAT, Ketua Penolong Pengarah (PSAS)
    Division: Pelancongan, Sumber Asli & Alam Sekitar
  • THOMAS LOGIJIN, Timbalan Pegarah (Makro)
  • AHMAD HAFARIZAM BIN ABDUL HALIM, Pegawai Tadbir Dan Diplomatik
  • ALIJAH BTE ISMAIL, Ketua Penolong Pengarah (Pembangunan Wilayah)
    Division: Pembangunan Wilayah
  • AMALUDIN BIN SAGI, Penolong Pengarah (Infrastruktur dan Utiliti)
    Division: Infrastruktur dan Utiliti
  • AZIZUL BIN ALIAS, Pegawai Tadbir
  • CATHERINE KUMIN SANGIN UBU, Ket. Pen.Pengarah (Penswastaan & Penyelarasan)
  • CONNIE I. PUDIN, KPP(BP)
    Division: Bajet dan Pemantauan
  • DANNA OBIDAN ONTOL, Ketua Penolong Pengarah (Pemb. Modal Insan)
  • MAIMUN YUNG OMAR, Ketua Penolong Pengarah (Pembangunan Sosial)
  • MUHAMMAD BIN HJ. MOHD. ALI, Pegawai Tadbir
  • MURAD ABDUL RASHID, Ketua Penolong Pengarah PSSE
    Division: Penyusunan Pembangunan Semula Sosio-Ekonomi
  • PATRICIA VAIN, Ketua Penolong Pengarah (Industri & Perkhidmatan)
    Division: Industri dan Perkhidmatan
  • ROBERT STIDI, Ketua Penolong Pengarah (Pelancongan, Sumber Asli
    Address: Pejabat Daerah Tongod, 90200 Tongod, Sabah
  • SUSANNA CHEW @ CHEW MEI LING, Pegawai Tadbir
    Division: Penyelaras BIMP-EAGAFC
  • VONIN MARIA PALAIT, Ketua Penolong Pengarah (Penswastaan)
    Division: Penswastaan
  • LAHIREE BIN RAJIM, Penolong Pengarah (IU)
    Division: Infrastruktur dan Utiliti
  • NURVINA INTANBAIZURAH NAJIB, Penolong Pengarah Dasar & Penyelidikan (PPDP)
    Division: Dasar dan Penyelidikan
  • CLEOPHAS JOHN GORDON, PP(MI)
    Division: Modal Insan
  • DONNA ELIZABETH KONG, Penolong Pengarah (Infrastruktur & Utiliti)
  • ELIZA YEE LI SAN, Penolong Pengarah (Modal Insan)
  • MOHAMMAD AMRULLAH BIN ABDUL MURAD, Penolong Pengarah (Industri & Perkhidmatan)
  • MOHD FAHMY BIN NORDIN, Penolong Pengarah (Pertanian)
  • MOHD MURSALIN BIN MOHD TAHIL, Penolong Pengarah (PSSE)
    Division: Penyusunan Semula Sosio-Ekonomi
  • MOHD RIZAN ABRAN, PP(PW)
    Division: Pembangunan Wilayah
  • NUR IZDIHAR RAIDAH BINTI IDRIS, Penolong Pengarah (Perkhidmatan Sosial)
  • NUR RAIHAN AFIFAH BINTI ANDAK, Pegawai Tadbir (PSAS)
  • RIJUN BIN SUTUH, Penolong Pengarah (BP)
    Division: Bajet dan Pemantauan
  • RUZAIDAH BINTI RUJI JAMAN, Penolong Pengarah (Pertanian)

Department Staff

  • ABD KADIR @JAPAR BIN OMAR, Pemandu
  • AHMAD HAFEZ BIN AMIRBANGSA, PPT(Pembangunan Wilayah)
  • ALI FATHIR BIN SHABUDDIN, Pembantu Tadbir (Kewangan)
  • AMINAH BT NASIR, Pembantu Tadbir
  • ARNIE NORBERT LEE, Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
  • ASDIN BIN ABDUL, Pemandu Kenderaan
  • BUIS BIN UGAI, Pemandu Kenderaan
  • CATHERINE MALIK, Penolong Pustakawan
  • CLARE S.C MODUYING, PPT(Dasar & Penyelidikan)
  • DANIEL ARIZIO CASIANUS BANSIN, PPT(PA)
Page 1 of 6

Information such as names and posts displayed are subject to the information from the Human Resource Information System (SM2)

Any updates are required, kindly contact Administration department of the office or JPKN (Jabatan Perkhidmatan Komputer Negeri) under Development Division at 088-368800.