• A- A A+




Senarai Timbalan Speaker Dewan Undangan Negeri

Datuk Syed Kechik Syed Mohammad

Datuk Syed Kechik Syed Mohammad

15.09.1975 - 23.01.1976

Datuk Lim Guan Sing

Datuk Lim Guan Sing

30.04.1976 - 13.07.1976

Datuk Frederick Jinu

Datuk Frederick Jinu

26.07.1976 - 14.05.1986

Datuk Clarence Bongkos Malakan

Datuk Clarence Bongkos Malakan

15.05.1985 - 19.05.1986

Datuk Lawrence Gimbang

Datuk Lawrence Gimbang

01.06.1986 - 17.04.1994

Tuan John Angian Andulang

Tuan John Angian Andulang

01.08.1990 - 17.04.1994

Datuk Francis T.N Yap

Datuk Francis T.N Yap

29.11.1994 - 28.12.2002

Datuk James Andrew Vitales

Datuk James Andrew Vitales

29.11.1994 - 30.11.2007

Datuk Tan Kun Boo @ Michael Tan

Datuk Tan Kun Boo @ Michael Tan

05.12.2002 - 30.11.2007

Datuk Frankie Chong Yu Chee

Datuk Frankie Chong Yu Chee

28.04.2008 - 19.04.2013

Datuk Juani @ Johnny Mositun

Datuk Juani @ Johnny Mositun

28.04.2008 - 19.05.2018

Datuk Dr. Johnson Tee

Datuk Dr. Johnson Tee

22.05.2013 - 19.05.2018

YB. DATUK AHMAD ABDUL RAHMAN

YB. DATUK AHMAD ABDUL RAHMAN

07.06.2018 - Hingga kini

YB. DATUK GEORGE ANTHONY GINIBUN

YB. DATUK GEORGE ANTHONY GINIBUN

26.06.2018 - Hingga kini