Meniti Sejarah Pengarah-Pengarah Perkhidmatan Awam Negeri Sabah

Pengarah-Pengarah Perkhidmatan Awam Negeri Sabah

Jabatan Perkhidmatan Awam Negeri Sabah dengan bangga dan sukacita menyemat serta mengenang memori pencapaian, pengorbanan dan sumbangan yang telah dilaksanakan oleh pengarah-pengarah yang lalu bermula dari tahun 1966 hinggalah ke hari ini. Ribuan terima kasih dan kenangan kepada mantan pengarah-pengarah yang telah menyumbang bakti kepada Jabatan ini yang telah berusia lebih 50 tahun lamanya.
  • 1966

    Terrence V.D' Souza

    11 Disember 1966 - 21 Februari 1971

  • 1971

    Datuk Haji Mohd. Noor Hj. Mansor

    22 Februari 1971 - 31 Disember 1973

  • 1974

    Datuk Hassan bin Abdul

    01 Januari 1974 - 4 Mei 1976

  • 1976

    Tan Sri Datuk Ben Stephen

    5 Mei 1976 - 15 Jun 1976

  • 1976

    Tan Sri Datuk (Datu) Khalil Datu Hj. Jamalul

    16 Jun 1976 - 1 Julai 1985

  • 1985

    Datuk Jipanus Molukun

    2 Julai 1985 - 30 September 1993

  • 1993

    Datuk Boniface P. Matingal

    1 Oktober 1993 - 29 April 1994

  • 1994

    Datuk Haji Abdillah Hassan

    30 April 1994 - 15 Disember 1995

  • 1995

    Datuk Haji Ahmad Shah Abdullah

    16 Disember 1995 - 21 Mac 1998

  • 1998

    Datuk Haji Sukarti Wakiman

    23 Mac 1998 - 21 Januari 2000

  • 2000

    K. Y. Mustafa

    13 Januari 2000 - 24 April 2000

  • 2000

    Datuk Haji Sukarti Wakiman

    25 April 2000 - 3 Julai 2007

  • 2007

    Datuk Haji Nordin Siman

    04 Julai 2007 - Kini